Zmiany w układzie kół dokonywane za pomocą dystansów mogą znacznie zmienić nie tylko wygląd samochodu, ale potrafią też znacznie usprawnić komfort jazdy tak zmodyfikowanym samochodem. Jednak jakie są główne funkcje dystansów montowanych w samochodzie? Dzięki nim samochody zyskują całkowicie inne kształty oraz stają się bardziej zwrotne. 

Co warto wiedzieć o dystansach do felg 

dystanse do felgZa każdym razem gdy obserwujemy samochód poddany tuningowi sportowemu odnosimy wrażenie że są szersze niż ich wersje, które wyjechały z fabryki. Spowodowane jest to tym, iż zostały użyte dystanse do felg. Zastosowanie dystansów czasami jest niezbędnym zabiegiem zwłaszcza w przypadku gdy zdecydujemy się na montaż większych hamulców. Wiele osób twierdzi, że ładnie dobrana felga i odpowiednio dopasowany dystans do gwarancja tego aby wyróżnić się z tłumu. Do produkcji dystansów używa się stopów metali powstałych z aluminium oraz magnezu. Każdy wyprodukowany dystans utwardza się dodatkowo w specjalnym procesie powierzchniowej obróbki metali nazywanym anodyzacją. Metoda ta polega na wytworzeniu drobnej warstwy tlenku w procesie elektrolizy. Zastosowanie ten warstwy znacząco podnosi odporność na zarysowania oraz utwardza same dystanse. Dzięki zastosowaniu wyżej wspomnianego stopu metali masa całego dystansu zmniejsza się. Aby poprawnie dobrać dystans odpowiedni do naszego samochodu musimy zmierzyć jaka jest odległość pomiędzy oponą a krawędzią błotnika. Rozmiar dystansów jaki zastosujemy z przodu nie musi być taki sam jak z tyłu. 

Podsumowując decydując się na zakup dystansów musimy zadbać aby ich rozmiar był odpowiednio dobrany. Jeśli nie mamy pewności jakie dystanse powinniśmy zastosować warto skonsultować się z warsztatem mechaniki samochodowej pracujący tam specjaliści na pewno profesjonalnie nam doradzą. Montaż dystansów jest bardzo prosty i każdy sobie z nim poradzi bez najmniejszego problemu. 

Kategorie: Motoryzacja