Dożyliśmy czasów, w których eko stało się  modne i potrzebne. Skoro spalinami zatruwamy powietrze, skoro żywność produkujemy z użyciem szkodliwych związków, a kosmetyki to często jedna wielka chemia, to warto dać coś w zamian naszym organizmom i środowisku. Zyskamy zdrowie, może lepiej będzie się spało, a najważniejsze, że kolejne pokolenia będą nam wdzięczne.

Drewniane domy też są eko

całoroczne domy drewnianeNajczęściej zaczynamy od tego, co wkładamy do lodówki, a potem na talerz. Półki z produktami eko pojawiają się dzisiaj w większości marketów. Okej, może to i droższe półki, ale zdrowie przecież jest bezcenne. Poza tym zawsze można zainwestować w ogródek warzywny. Będzie zdrowo, a przy okazji pojawi się satysfakcja z upraw. Auta produkujące mniej spalin. Kosmetyki powstające wyłącznie z naturalnych składników. Nawet ubrania możemy kupić w wersji eko. Coraz częściej możemy też spotkać oferty pod nazwą „całoroczne domy drewniane„. Co to ma do ekologii? A właśnie że ma. Drewno to naturalny budulec. Dzięki temu, że jest oddychającym materiałem, staje się materiałem eko. Tworzy dużo lepszy mikroklimat niż domy murowane. Szczególnie zdrowe są drzewa np. z krajów skandynawskich czy Kanady. W drewnianym domu gorzej rozwijają się mikroorganizmy, co oznacza, że lepiej egzystuje się alergikom. Także kwestia wilgoci jest istotna, a domy całoroczne drewniane gwarantują lepszy balans w tym względzie. Nie ma przy tym obawy, że są nietrwałe. Natura niejednokrotnie udowodniła, że jest w stanie przetrwać wiele.

Podsumowując, bycie eko to nie tylko kwestia mody. To sprawa naszego zdrowia, dobrego samopoczucia, a także środowiska, w jakim żyjemy. Może warto więc zwrócić sie mocniej w stronę natury. Tak, by i ona, i my, i wszyscy dookoła byli zadowoleni. W przyrodzie nic nie ginie. Pamiętajmy, by nie ginęło też nasze zdrowie.

Kategorie: Budownictwo