Gdy bierzemy ślub nie myślimy o tym, że kiedyś coś może się popsuć. W końcu tak bardzo się kochamy, więc co mogłoby stanąć na drodze do naszego szczęścia? Tak naprawdę czasem nic i nikt nie musi stawać nam na drodze, by zaczęło dziać się źle.

Czy terapie pomagają?

terapia małżeńska poznańCzasem my sami sprawiamy, że uczucie zaczyna wygasać. Może okazać się po kilku latach, że nasze charaktery są zbyt dominujące. Każdy chce dyrygować w związku, mieć ostatnie słowo przy podejmowaniu decyzji i nieco górować nad drugą połówką. Na początku możemy nie dostrzegać tego, że na dłuższą metę może być ciężko żyć w takim związku. Tak jednak się zdarza. Zdarzają się kłótnie o pieniądze, niezrozumienie potrzeb emocjonalnych, brak rozmów pomiędzy małżonkami. Gdy nie potrafimy ze sobą rozmawiać tworzymy góry, po których później naprawdę ciężko się wspiąć, a każde z małżonków jest po przeciwnej stronie podnóża. Wówczas trzeba podejmować zdecydowane kroki i zapisać się na terapie. Bardzo często mężczyźni opierają się przed tego typu rozwiązaniem. Nie chcą obnażać swoich problemów przed obcą osobą. Tak naprawdę jednak może być to jedyne rozwiązanie. Jeśli zależy nam bardzo na związku, nie można się poddawać. Trzeba podejmować kroki, które czasem mogą być dla nas naprawdę olbrzymim wyzwaniem. Na takiej terapii jednak małżonkowie nauczą się jak przemóc swój wstyd przez rozmowami, jak się otworzyć i porozmawiać o tym, co czasem gnębi przez lata. Często można na stronach internetowych spotkać ogłoszenia typu terapia małżeńska Poznań. Jeśli w naszym związku są takie problemy warto się na taką terapię zgłosić i przy pomocy specjalisty rozwiązać to, co mogło niesamowicie narosnąć przez lata.

Każdy z nas potrzebuje miłości, zrozumienia i wsparcia. Właśnie dlatego zawieramy związki małżeńskie, ponieważ one mają nam to zagwarantować. Jednak nie zawsze tak jest i czasem jest tak z naszej winy. Jeśli jednak zależy nam na naszym małżeństwie, warto o nie walczyć i zgłosić się na profesjonalną terapię.

 

Kategorie: Ciało