Okna plastikowe to najczęstszy wybór Polaków, ponieważ są one dość tanie, a także bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Dodatkowo możemy je zakupić w różnych kształtach, a także w dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu kolorów, więc nie będzie problemu aby przystosować okna do kolorystyki naszego domu. Zaletami okien PCV są przede wszystkim trwałość, precyzja wykonania, łatwa konserwacja, a także atrakcyjna formaty skrzydeł.

O czym pamiętać kupując okna?

okna jastrzębiePrzede wszystkim musimy zwrócić uwagę na ilość komór. Wszystkie profile okienne mają specjalną budowę komorową, gdzie każda z tych komór jest przeznaczona do innego zadania. Kiedyś mogliśmy spotkać jedynie najpopularniejsze okna trójkomorowe, a dzisiaj są one rzadkością i najczęściej kupujemy okna pięciokomorowe, a nawet już możemy spotkać w ośmiokomorowe. Warto też zwrócić uwagę na to, aby okna były wysokoudarowy, takie, jakie oferują nam firmy produkujące okna Jastrzębie. Musimy dobrze wiedzieć, że tworzywa sztuczne posiadają też współczynnik rozszerzalności cieplnej i przy niewłaściwym montażu może dojść do tak zwanego odkształcenia się profili. Takie odkształcenie się profili spowoduje to, że będziemy mieć problemy z otwarciem i zamknięciem okna i dlatego zdecydowanie lepiej tego uniknąć. Jeżeli nie mamy sami wiedzy na temat okien dostępnych na rynku, to zawsze możemy zapytać się doświadczonego fachowca, który pomoże nam wybrać odpowiednie okna.

Dopiero na samym końcu decydujemy się na kolory i kształty okien. Kiedyś mieliśmy do czynienia tylko z białymi oknami i dzisiaj gama kolorów jest zróżnicowana. Dodatkowo producenci okien przygotowali specjalne farby, które pozwalają na przemalowanie okien w dowolnym nas momencie. Malowanie okien jest bardzo dobre, kiedy po kilku latach użytkowania zobaczymy, że powstały zarysowania na oknach albo różnego rodzaju niezmywalne plamy.

Kategorie: Dom i ogród