Odkąd tylko pamiętam zawsze chciałem iść do technikum samochodowego. Nie wyobrażałem sobie, bym kiedykolwiek mógł robić w życiu cokolwiek innego. Mój dziadek był mechanikiem, tak samo mój ojciec. Widzieli po mnie, że od samego początku mam w tym kierunku zdolności.

Opanowanie mechaniki samochodowej w technikum samochodowym

mechanika pojazdowa w kielcachOczywiście nie przyszło mi to samo. Już jako dziecko spędzałem wiele czasu z ojcem, gdy ten naprawiał różne samochody. Wiele mi to dało – będąc w technikum znałem odpowiedź praktycznie na każde pytanie. Mimo wszystko uczyłem się bardzo wiele – mój ojciec nie zajmował się skrzyniami automatycznymi, a ja chciałem wiedzieć coś i na ich temat. W końcu z biegiem czasu będą one u nas coraz popularniejsze. Na szczęście mechanika pojazdowa w Kielcach stała na wysokim poziomie – w szkole mogłem nauczyć się wszystkiego. Dobrze pamiętam, że rzeczy z którymi wcześniej się nie zetknąłem nie były wcale takie proste do opanowania. Mimo wszystko po czterech latach nauki wiedziałem wszystko na temat mechaniki samochodowej – umiałem naprawiać zarówno zawieszenie, silniki, skrzynie biegów jak i klimatyzację. Ciężko było znaleźć problem, którego bym się nie podjął. Wiedziałem, że mogę pracować wszędzie, gdzie tylko będę chciał. Egzaminy zdałem na najwyższe możliwe stopnie. Wybrałem jednak zakład mojego ojca – wiedziałem, że dzięki mojej obecność zyskamy więcej klientów, a i kiedyś ja przejmę cały ten biznes. Ojciec był bardzo szczęśliwy, że zdecydowałem się dla niego pracować.

Dziś po latach nie żałuję wyboru swojej drogi życiowej. Mechanika samochodowa jest czymś niemalże stworzonym dla mnie. Poza tym, w życiu prywatnym to też się bardzo przydaje. Mam cztery samochody i wiem, że mogę w nich samodzielnie naprawić praktycznie wszystko.

Kategorie: Motoryzacja