Obuwie ochronne jest wymagane w wielu zakładach pracy oraz miejscach w których wykonywane są zadania związane choćby z budową nowych obiektów. Pracownicy jednak zauważają dość często, iż obuwie ochronne nie spełnia swojego zadania, gdyż kupowane jest przede wszystkim ze względu na niską cenę, a nie na walory ochronne samego obuwia.

Atestowane buty do pracy

Jeszcze kilka lat temu, tanie i nieszczególnie wytrzymałe buty o miernej jakości były standardem w wielu miejscach pracy, gdyż oczywiście oszczędności były ważniejsze niż jakość wyposażenia. Obecnie trend ten odchodzi w zapomnienie, a pracownicy zakładów przemysłowych i obiektów usługowych są wyposażani w najlepsze dostępne obuwie, niekoniecznie najtańsze, za to najbardziej rekomendowane. Dobrej jakości obuwie BHP S3 jest obecnie standardowym wyposażeniem na wszystkich stanowiskach pracy, które nie mają wyszczególnionego wymagania odnośnie ochrony. Buty tego typu są zazwyczaj klasycznymi wysokimi „traperami” jakie najczęściej wykorzystywane są w zakładach pracy, i nadają się do każdego zastosowania, nie wymagającego specjalistycznej ochrony przed czynnikami spotykanymi tylko na określonych miejscach pracy. Należą do bardzo komfortowych i znacznie bardziej przemyślanych pod względem kroju niż większość przeciętnych butów ochronnych, i zapewniają dostateczną ochronę zarówno przed substancjami chemicznymi, jak i przed obrażeniami fizycznymi.

Z racji przystępnej ceny oraz jakości, są bardzo rozpowszechnione wśród pracowników najróżniejszego rodzaju zakładów pracy, i obecnie traktowane są jako swego rodzaju standardowe wyposażenie, od którego wychodzą wszelkie inne plany zapotrzebowania na sprzęt ochronny. Są one dostępne w każdej większej hurtowni BHP w bardzo wielu różnych odmianach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.ambermarine.pl!

Kategorie: Bez kategorii