W Polsce najpopularniejszą metodą wykończenia ścian są tynki. Można wyróżnić dwa ich rodzaje, a mianowicie cienko oraz grubowarstwowe. Cienkowarstwowe charakteryzują się różnego rodzaju fakturami i kolorami, natomiast grubowarstwowe wymagają nałożenia na nie farby elewacyjnej.

Szeroki wybór popularnych tynków elewacyjnych w Lublinie

tynki elewacyjne lublinW sklepach budowlanych istnieje bardzo duży wybór tynków cienkowarstwowych. Dzielą się one na mineralne, akrylowe oraz silikonowe. Popularne tynki elewacyjne lublin sprzedawane są w formie sypkiej, którą miesza się z wodą, natomiast te z akrylu i silikonu jako gotowe masy. Najlepszym tynkiem do nałożenia na zewnętrzne ściany domu jest masa silikonowa. Oprócz wysokiej odporności na temperaturę i opady atmosferyczne tynk ten cechuje się łatwym czyszczeniem. Jako jedyny z tynków można bez trudu umyć, zachowując na długą piękny kolor. Ponadto bardzo dobrze przepuszcza parę wodną oraz zabezpiecza ścianę przed grzybami. Tynki akrylowe można nakładać ręcznie lub metoda natryskową. Ta druga jest szczególnie polecana przy dużych powierzchniach lub nieregularnych kształtach ścian. Najczęściej wybieranymi fakturami tynków elewacyjnych z akrylem są: baranek oraz kornik. Dostępne w wielu kolorach. Wśród nich znaleźć można modne beże oraz szarości, słoneczne żółcie i pomarańcze, efektowne odcienie niebieskiego, a także oryginalne fiolety. Wybór barw jest tak obszerny, że z pewnością każdy znajdzie swój wymarzony kolor.

Tynki elewacyjne są najlepszym sposobem na wykończenie domu od zewnętrznej strony. Są przede wszystkim odporne na zmienne warunki atmosferyczne, które panują w naszym kraju. To jaki rodzaj mieszanki wybierzemy zależy w głównej mierze od zasobności naszego portfela oraz od umiejętności nałożenia.

Kategorie: Budownictwo