Meble które do tej pory używaliśmy z żoną pamiętały jeszcze czasy naszych dziadków, i choćby z tego powodu nie mogliśmy się zebrać żeby je wymienić. Miały ogromną wartość sentymentalną dla nas oboje. Były z nami od początku wspólnego mieszkania i po kupnie domu, zabraliśmy je ze sobą.

Skórzane uchwyty do staromodnych mebli

skórzane uchwyty mebloweNasze meble były robione jeszcze na starą modłę. Były ciężkie i masywne, zrobione z grubego drewna, a ważyły tyle, że cała ekipa do przeprowadzki musiała je nosić wspólnie. Wydawały się wręcz niemożliwe do zniszczenia, bo przez lata nie doznały ani jednego uszkodzenia, nawet podczas remontów. Najsłabszym ich elementem były jednak metalowe uchwyty, które z czasem wyrobiły się na mocowaniach i wypadały. Przeglądając jakiś czas temu strony internetowe z meblami, zauważyłem dość oryginalnie wyglądające skórzane uchwyty meblowe, które do naszych mebli pasowałyby całkiem dobrze, nie tylko funkcjonalnością, ale też samym wyglądem. Były one bardzo proste, nie będąc niczym więcej niż paskiem skóry zgiętym w pół, tworząc uchwyt. Postanowiłem więc zamontować na meblach takie uchwyty. Kolega pracujący w zakładzie szewskim miał dostęp do tanich skórzanych pasków w różnych kolorach po hurtowej cenie, i zaopatrzył mnie w ostatecznie dużą ilość by zamontować uchwyty na wszystkich meblach i mieć jeszcze skórę na zapas i ewentualne poprawki. Sam montaż nie nastręczył żadnych problemów, bo łatwiejszy już być nie mógł.

Wystarczyło przybić paski solidnie do drzwi i zabezpieczyć przed wypadaniem, i w zasadzie na tym kończyła się cała praca. Takie uchwyty idealnie pasowały kolorystycznie do mebli, a na dodatek były wygodne w użyciu i dość oryginalne. Cieszę się z tego pomysłu, nie musząc wymieniać ulubionych mebli na żadne inne.

Kategorie: Moda