Wiele przedsiębiorstw korzysta z usług, jakie oferują profesjonalne lakiernie. Aby jednak miały one pewność, że ich zlecenia wykonywane są w najlepszy sposób oraz przy wykorzystaniu wyłącznie najwyższej jakości materiałów, przedsiębiorcy i lakiernicy muszą zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne narzędzia i urządzenia. Włącznie z odpowiednią konstrukcją pomieszczenia, gdzie wykonywane będzie lakierowanie.

Niezbędna ściana w każdej lakierni

ściana lakierniczaDobra firma powinna posiadać przede wszystkim właściwą kabinę lakierniczą, ścianę, odciągi lakiernicze oraz dostosowany system nawiewu. Rodzajów tych konstrukcji jest wiele, ale to tylko sprzyja dokonaniu odpowiedniego wyboru. Sucha ściana lakiernicza sprawdzi się idealnie w lakierni każdej wielkości. Charakteryzuje się ona najwyższą jakością wykonania, niezawodnością oraz skutecznością, które przekładają się na precyzyjną i doskonałą pracę lakierników. Takie konstrukcje oferowane są z dwoma typami filtrów – kartonowym do lakierów poliuretanowych i lamelowym do lakierów wodnych. Najlepsze ściany posiadają potrójny system filtracji i zamontowany tłumik hałasu, który dodatkowo wycisza szum powietrza wewnątrz. Wyposażone są one również w wentylację z zabezpieczeniem antywybuchowym, co zapewnia bezpieczeństwo pracy i bezproblemowe wykonanie koniecznych przeglądów przez łatwy dostęp do wirnika. Przemyślana budowa ściany pozwala na wprowadzenie poprawek do projektu, w tym rozbudowę i zmianę konfiguracji urządzenia. Jest to zdecydowanie najlepsze i najbardziej oszczędne rozwiązanie do każdego rodzaju przedsiębiorstwa lakierniczego.

Bez właściwej kabiny czy ściany nie obyłby się żaden szanujący się zakład lakierniczy. Podobnie dzieje się z odciągami lakierniczymi i systemem nawiewu. Bez tego nie można mówić o bezpiecznej i precyzyjnej pracy, a także o sprostaniu wszelkim wymaganiom, które przed takimi przedsiębiorstwami stawiają konkretni klienci i różne współpracujące zakłady.

Kategorie: Przemysł