Koordynacja między pracownikami ochrony była podstawą, na takim obiekcie jak nasz. Na zmianie było nas przeszło dziesięciu ludzi na sali, znajdujących się nieraz w dużej odległości od siebie, i szybka reakcja w razie zdarzenia zależała głównie od sprawnej komunikacji między nami, i operatorami monitoringu.

Porządne krótkofalówki baofeng dla ochroniarzy

tani baofeng uv 82Początkowo komunikacja była dość utrudniona, szczególnie z pracownikami przebywającymi na terenie sali. Podczas opracowywania planu ochrony, nie pomyślano o żadnych urządzeniach do komunikacji, więc musieliśmy improwizować. Oczywiście, było to możliwe do czasu, i w końcu zażądaliśmy wyposażenia pracowników w krótkofalówki. Mimo początkowych oporów ze strony kierownictwa, zostaliśmy w końcu wyposażeni w odpowiedni sprzęt. Wybranym urządzeniem był tani baofeng uv 82, który mimo dość niskiej ceny był bardzo dobrze sprawującą się krótkofalówką, szczególnie w naszych warunkach. Urządzenia te były poręczne i lekkie, z zamontowanym klipsem umożliwiającym łatwe i szybkie przypięcie ich do pasa, a jednocześnie wytrzymałe. W przeciwieństwie do wielu innych modeli, nie łapały szumu zewnętrznego, ani też nie były podatne na zakłócenia, które mogła wywoływać sieć wifi na naszym obiekcie, lub też inne urządzenia radiowe, takie jak cb w samochodach. Co ważniejsze, nowe radia miały świetny odbiór i bardzo czysty dźwięk, dzięki czemu przepływ informacji był szybki i dokładny, bez zakłóceń i przerw.

Praca z krótkofalówkami okazała się niewyobrażalnie wygodniejsza niż bez nich, a samo porozumiewanie się sprawniejsze. Były one wielką pomocą szczególnie dla nowych pracowników, którzy będąc w stałym kontakcie z resztą reagowali szybciej i mogli być pewni iż zawsze mogą zawołać wsparcie kolegów przez radio.

Kategorie: Rozrywka